Bomberka – czym jest i co z nią łączyć?

Myślę, że bomberka to już dosyć znana część garderoby, ale mimo wszystko warto ją przedstawić paniom, które nie miały jej jeszcze nigdy na sobie. Ta kurtka jest bardzo uniwersalna przez co nadaje się zarówno do noszenia wiosną jak i latem.

Bomberka jest w modzie już od kilku sezonów. Noszona jest chętnie zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Geneza tej kurtki sięga czasów jeszcze pierwszej wojny światowej. Szyta była specjalnie dla pilotów, dla których miała być ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Wynikało to z tego, że w tamtych czasach samoloty nie miały zamkniętej kabiny. Bomberka szyta była w taki sposób, aby nie krępować ruchów pilotów. Kurtka ta była modna także w latach 70-tych i 80-tych wśród takich grup jak np. skinheadzi. W ostatnich latach trend na bomberkę ożywił Kanye West. Dzięki temu kurtka jest stałym elementem wielu casualowych stylizacji.

Tak jak wspomniałam na wstępie bomberka jest bardzo uniwersalną kurtką. Co ważne potrafi ona znakomicie podkreślić kobiece kształty. Zestawić ją możesz niemal ze wszystkim. Może to być ołówkowa spódnica, krótka spódniczka lub też sukienka. Bomberka pasuje również do dzwonów i rurek. Na nogi założyć można rockowe botki albo szpilki.

Rynek ma bardzo bogatą ofertę pod względem kolorystyki. Wybrać możesz bomberkę w jednolitych barwach lub też taką, która ma na sobie bardzo oryginalne wzory. Nieustannie na topie znajduje się motyw kwiatów. Kurtka z tym wzorem bez wątpienia będzie w stanie ożywić niejedną kreację. To idealna opcja dla pań, które mają smukłą sylwetkę i wąskie ramiona. Bardzo interesującym modelem jest chociażby połyskujący róż ze złotymi wstawkami

Bomberki nie są upodobaniem jedynie zwykłych osób. Kurtki te promowane są przez blogerki, celebrytów i przede wszystkim projektantów. Można je więc ujrzeć zarówno na największych pokazach mody jak i codziennie na ulicy. Przede wszystkim jednak trzeba zaznaczyć, że bomberka jest najbardziej lubiana przez dziewczyny, które dobrze się czują w sportowych i luźnych stylizacjach.

Sama ostatnio kupiłam sobie bomberkę. Posiadam również ramoneskę i muszę przyznać, że bardziej przypadła mi do gustu ta pierwsza. Ogólnie muszę jednak wam się zwierzyć, że polecam jedną i drugą. W obu czuję się bardzo luźno, a także mam pewność, że moja stylizacja jest na odpowiednim poziomie. Nie jestem fanką ciężkich dźwięków, ale myślę, że bomberka mimo wszystko pasuje do mojego charakteru. Wychodzę z założenia, że ładnych kurtek w naszej garderobie nigdy za wiele. W przyszłości postaram poruszyć temat także innych stylowych kurtek.