Błędy modowe

Chociaż bardzo się staramy to niestety każdej z nas zdarza się popełniać błędy modowe. Czego więc musimy najbardziej unikać? Największe pomyłki związane z ubiorem zostaną przedstawione w tym artykule.

Zbyt dużo odkrytego ciała

Bardzo często zdarza się, że w lecie chcemy za wszelką cenę wyeksponować nasze ciało. Jeśli mamy się czym pochwalić to bardzo dobrze, ale we wszystkim musimy zachować pewien umiar. Jeśli decydujemy się na krótkie szorty to na górę dobierzmy T-shirt. Odpuśćmy sobie bluzeczkę na ramiączkach, która będzie sięgać do pępka. W przypadku szortów musimy również uważać na ich długość. Wyeksponować możemy nogi, ale inne specyficzne części ciała muszą pozostać zakryte. Oczywiście nakładając krótkie spodenki musisz pamiętać o tym, aby wcześniej odpwiednio zadbać o swoje nogi. Mówię tu chociażby o depilacji czy też używaniu samoopalacza.

Rozmiar buta i wysokość obcasa

Kiedy w sklepie znajdujemy nasz ulubiony rodzaj obuwia mamy często problem z jego rozmiarem. Musi być ono dopasowane idealnie do naszych stóp. Mimo tego wolimy kupić buty o rozmiar za małe lub też za duże tylko po to, aby w nasze ręce wpadł model, który wpisuje się w najnowsze trendy. Potem bardzo mocno to odczuwamy i jesteśmy zmuszone dokonywać zwrotów. Postaw przede wszystkim na komfort i wygodę. Co z tego, że twoje buty będą ładnie wyglądać skoro będziesz z ich powodu cierpieć. Bardzo często popełniamy również błędy w kwestii wyboru wysokości obcasu. Dotyczy to szczególnie wesel. Prawie wszystkie panie w ciemno zakładają, że muszą mieć buty na wysokim obcasie. Później jednak okazuje się, że nie są w stanie złapać w nich równowagi. W ten sposób na pewno nie będziemy w stanie spędzić całej nocy na parkiecie. Zdecydujmy się więc na buty na płaskim obcasie. Będzie nam wygodnie dzięki czemu nic nie popsuje nam weselnej zabawy. Wiele modeli butów na płaskim obcasie jest bardzo eleganckich przez co nie będziemy musiały martwić się o to, że popsują nam one całą stylizację.

Wystająca bielizna

Musimy uważać na to, aby nasza bielizna nie była zbyt widoczna. Chodzi tu takie przypadki jak wystające stringi, biustonosze wyglądające zza dekoltu czy też ramiączka staników, które zaczynają wymykać się spod bluzeczki. Najlepszą bielizną jest ta, której po prostu nie widać. Oczywiście czasami ciężko jest o to zadbać, ale istnieją na to rozwiązania. Możemy zdecydować się na cielisty biustonosz lub taki, który będzie w kontrastowym kolorze. Jeżeli będzie miał zbyt intensywną barwę to ludzie pomyślą, że taki był nasz zamysł i za wszelką cenę chciałyśmy wyeksponować naszą bieliznę.