Dbamy o swoje ciało, bo chcemy wyglądać jak najlepiej. Z tego samego względu przykładamy się również do pielęgnacji twarzy. To, że się staramy nie znaczy jednak, że na pewno nasze starania są wolne od jakichkolwiek błędów.  A te nigdy nam nie służą.

Pielęgnacja skóry to temat dość osobliwy, bo nie można o nim pisać ogólnie. Oznacza to, że produkty, które sprawdzają się na przykład u naszej przyjaciółki w naszym przypadku mogą się okazać prawdziwą katastrofą. Dzieje się tak z tego powodu, że każda cera ma inne potrzeby. Nawet, jeżeli obie z przyjaciółką mamy na przykład cerę typowo mieszaną, to wciąż nie będą one miały takich sam potrzeb. Dlatego pielęgnacja powinna być przede wszystkim bieżącą reakcją na aktualne potrzeby naszej cery.

Jakich błędów w pielęgnacji skóry unikać?

kobieca ręka zamoczona w cieknącym różowym płynie na tle różowej ściany
Odpowiednie i regularne nawilżanie skóry ciała jest niezwykle istotne w każdej porze roku.

Odpowiedź na wyżej zadane pytanie mogłaby się okazać prosta – wszystkich. Nie zawsze jest jednak tak, że w ogóle zdajemy sobie sprawę z popełnianych błędów. Dlatego unikanie ich nie wchodzi w grę, bo jak mamy unikać czegoś, z czego istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy? Dlatego pierwszym krokiem z zaniechaniu popełniania błędów pielęgnacyjnych jest uświadomienie sobie ich istnienia. A jakie błędy w pielęgnacji skóry zdarza się nam popełniać najczęściej? Nie zostawimy tego pytania bez odpowiedzi.

Warto wiedzieć, że już sama nieprawidłowa aplikacja, czy zapominanie o niektórych kosmetykach może sprawić, że wszystkie nasze wysiłki, jakie wkładamy w pielęgnację mogą spełznąć na niczym. Dlatego warto postarać się o to, żebyśmy same nie rujnowały stanu naszej cery, tylko pomagały osiągnąć jej jeszcze lepszy wygląd. Dlatego nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżaniu. To jest podstawa pielęgnacji absolutnie każdej cery, więc nawilżamy, a już mamy dobry początek.

Kosmetykiem, który w pielęgnacji jest często pomijany przez kobiety w swoich rytuałach pielęgnacyjnych z pewnością jest tonik. Dlatego nie powinniśmy o nim zapominać, bo jego użycie naprawdę może zmienić dużo na lepsze. Zadaniem tonika jest bowiem tonizowanie naszej cery, czyli przygotowanie jej na przyjęcie pozostałych kosmetyków, które na nią nakładamy.

Categories: Kosmetyki