Już nie raz z pewnością każda z nas słyszała o zastosowaniu olejków w kosmetyce. Nic w tym dziwnego — możemy je wykorzystywać w wielu różnych celach. Warto jednak wiedzieć jak je stosować, dlatego przedstawiamy najlepsze pomysły.

Olejowanie włosów, o którym już z pewnością słyszała każda z nas, to nie jest jedyny sposób na wykorzystanie olejków w kosmetologii. Możemy je bowiem wykorzystywać do pielęgnacji cery, paznokci i całego ciała. Kluczem jest rozpoznanie potrzeb naszej skóry i dobranie odpowiedniego olejku, który na te potrzeby odpowie. Jakie zastosowanie mają konkretne olejki? Przychodzimy z pomocą!

butelki z olejkami i płatkami róż
Pamiętaj, że nie każdy ma możliwość zastosowania wszystkich rodzajów olejku kosmetycznego.

Jak wykorzystywać olejki w kosmetologii?

W pierwszej kolejności skupimy się na olejkach eterycznych. Te bywają szczególnie pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji naszej cery. Pojawiają się nawet twierdzenia, jakoby to właśnie olejki były gwarancją ładnej skóry. Aromaterapia jest polecana do wszystkich typów skóry, ale nie każdy olejek będzie tak samo dobry w przypadku różnych problemów skórnych.

Olejki mają tę właściwość, że poprzez swoją budowę idealnie absorbują się w naszą skórę. Docierają do jej najgłębszych warstw, przez co działają naprawdę fantastycznie. Szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku skóry suchej. M.in. olejek z drzewa sandałowego jest naprawdę świetny w przypadku nadaktywności przesuszonej skóry i doskonale sobie radzi z tym problemem.

 

butelki z olejkami ustawione jeden po drugim na drewnianym blacie
Przed zastosowaniem określonego olejku na początku sprawdź, który z nich będzie najodpowiedniejszy na daną dolegliwość.

Olejki idealne do pielęgnacji cery

Tego typu produkty świetnie się sprawdzą również w przypadku zmarszczek. Będą w stanie rzeczywiście poprawić kondycję cery dojrzałej. Najlepiej w tej roli sprawdzą się np. olejki jaśminowe i eukaliptusowe. Poprawią witalność skóry i sprawią, że jej naturalne glow zostanie wydobyte.

Warto poświęcić chwilę również dla olejku z drzewa herbacianego. Jest on szczególnie polecany do skóry tłustej i takiej, która zmaga się z problemami skórnymi. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu pomoże nam wygrać walkę z niedoskonałościami. Oprócz tego wygładzi naszą skórę i wyrówna jej strukturę. Olejki w kosmetyce mają naprawdę szerokie zastosowanie i wielu przypadkach są niezastąpione, dlatego warto je wprowadzić do naszej pielęgnacji!

Categories: Kosmetyki