Buty na koturnie

Wsród letnich butów na pewno wyróżniają się te na koturnie. Które modele są najmodniejsze i dlaczego warto je nosić? Wszystkie odpowiedzi zostaną zamieszczone w tym artykule.

Krąży opinia, że buty na koturnie są niewygodne. Nie ma w tym absolutnie ziarnka prawdy. Koturna jest co prawda wysoka, ale znacznie bardziej wygodna niż obcas. Jest również zdecydowanie bardziej stabilna. Nasze kroki są pewniejsze i swobodniejsze, ponieważ koturna znajduje się pod całą stopą.

Buty na koturnie różnią się oczywiście od siebie swoją wysokością. Kiedy weźmiemy pod uwagę tę najniższą koturnę to zauważymy, że jest ona właściwie niewyczuwalna. Pomimo tego noga i tak jest efektownie uniesiona i optycznie wysmuklona. Buty te więc nie dodają kobiecie jedynie kilku centymetrów wzrostu, ale również wpływają na to, że jej sylwetka jest bardziej wysmuklona. Są oczywiście również bardzo wygodne (o czym już wspominałam ;)). Buty na koturnie to także większa kwestia bezpieczeństwa. Kiedy w nich idziemy istnieje dużo mniejsza szansa na skręcenie kostki niż w przypadku gdybyśmy używały obcasów.

W czasie lata absolutnym must have są sandały i klapki na koturnie. W przypadku tych pierwszych polecam zajrzeć na https://zoio.pl/obuwie/sandaly. Wtedy będziesz miała pewność, że wybierzesz dla siebie model spełniający najnowsze trendy modowe. Sandały są bardzo wygodne, zwiewne i eleganckie. Pod kątem tej trzeciej kwestii wyróżnić należy sandały na koturnie, które są stylizowane na espadryle. Chodzi o modele z obcasem plecionego sznurka, korka lub drewna. Co ciekawe cholewka, np. w formie cienkich paseczków podobnie jak i koturn może być kolorowa. Jest to więc opcja dla pań, które stawiają na bardziej ekstrawaganckie rozwiązania modowe. Można bowiem w ten sposób tworzyć bardzo ciekawe letnie stylizacje. W modzie znajdują się także buty, które zdobione są motywami zwierzęcymi lub też kwiatowymi.

Świetnie z grubymi koturnami komponują się zabudowane sandały i klapki. Latem poleca się postawić na marynistyczne wzory. Pamiętajmy, że jest to ponadczasowe rozwiązanie, które będzie pasować praktycznie każdej kobiecie. W kwestii modnych butów na koturnie nie możemy także zapomnieć o sandałach sportowych. Są one najczęściej zapinane na rzepy przez co noszenie tego obuwia jest bardzo wygodne. Sięgnij więc po te sandały jeśli planujesz w czasie wakacji liczne spacery i wycieczki.

Jestem pewna, że przekonałam was tym wpisem do butów na koturnie. Ja sama posiadam trzy takie pary. Czuję się w nich bardzo komfortowo, a co więcej wyglądam w nich bardzo elegancko.