Na sportowo, ale elegancko

Odwiecznym problemem modowym jest stworzenie kreacji, która będzie zarówno wygodna jak i elegancka. Wtedy do gry wchodzi pojęcie zwane sportową elegancją. Przyjrzyjmy się na czym to polega.

Sport i elegancja to dwa światy, które wydawać by się mogło nie mogą iść ze sobą w parze. Najwięksi styliści dbają jednak o to, aby było inaczej. Wobec tego wiele fashionistek postanowiło eksperymentować przez co powstają naprawdę interesujące kreacje. Sportową elegancję cenią modelki, które lubią postawić na wygodę i styl w jednym.

W trend sportowej elegancji wpisują się na pewno bluzy damskie. Już od dawna przestały się one kojarzyć z odzieżą, która nadaje się tylko na siłownię. Dzisiaj dzięki interwencji stylistów można je nakładać także przy wielu innych okazjach. Jeśli chcesz wiedzieć, które bluzy wpisują się aktualnie w najnowsze trendy to odwiedź https://zoio.pl/odziez-damska/bluzy. Bardzo bogata oferta sprawi, że na pewno wybierzesz dla siebie któryś model.

W przypadku sportowej elegancji bardzo dużą rolę odgrywa kolorystyka. Postawić można na klasyczne biel i czerń połączone z pastelami, które z pewnością ożywią całą kreację. Taką propozycją mogą być luźna koszula i szorty, które posiadają koronkowe elementy. Dołóż do tego sportowe buty w fioletowym odcieniu oraz srebrną biżuterię.

Następnym pomysłem będzie stworzenie stylizacji opartej o słynną małą czarną. Zestawić ją można z kurtką bomberką, która będzie miała na sobie kwieciste motywy. Na nogi poleca się nałożyć sportowe obuwie w pastelowym kolorze. Taki look polecany jest głównie dla fanek minimalizmu.

Sportową elegancję możemy wykorzystać również w naszym miejscu pracy. W końcu chcemy na pewno czuć się tam komfortowo. Jednocześnie jednak bywa tak, że dress code jest bardzo sztywny. Marynarka, spódnica z wysokim stanem czy też elegancka sukienka. Właśnie te bardziej oficjalne elementy twojej garderoby spróbuj połączyć z ubraniami, które lubisz nosić na co dzień.

Termin sportowej elegancji łączy się także z bardziej odjechanym płaszczem i wcześniej wspomnianą kurtką. Nie chodzi tu jednak o płaszcze puchowe. Unikaj koloru czarnego. Postaw na zielone, pomarańczowe lub różowe elementy. Swój ulubiony płaszcz możesz kupić razem z eleganckim pasem. Te dwa elementy będą znakomicie ze sobą współpracować.

Mam nadzieję, że tym wpisem udało mi się was przekonać do sportowej elegancji. Ja osobiście uwielbiam zestawienia właśnie w takim stylu. Lubię się po prostu czuć komfortowo w swojej kreacji mając przy tym świadomość, że wyglądam bardzo elegancko.