Pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne – niełatwy wybór

Kupno pierścionka zaręczynowego i obrączek ślubnych to zawsze trudna decyzja. To przecież elementy biżuterii, które nosić będziemy już do końca naszego życia. Postanowiłyśmy więc stworzyć miniporadnik, który rozjaśni nieco przywołany do tablicy temat.

Na początku zajmiemy się pierścionkiem zaręczynowym. W końcu zaręczyny odbywają się przed ślubem ;). Tutaj najbardziej popularnym modelem jest złoty pierścionek zdobiony diamentem lub innym kamieniem szlachetnym. Jak wszystkim wiadomo noszony jest na serdecznym palcu. Zdejmowany jest bardzo rzadko lub też w ogóle. Wygląd, wygoda, jakość wykonania – to wszystko ma diametralne znaczenie.

Bardzo popularnym motywem damskich ubrań są teraz kwiaty. Okazuje się, że trend ten dotyczy również pierścionków zaręczonowych. Oczywiście każdy kwiat, który widnieje na pierścionku ma inną symbolikę. W ten sposób piwonia utożsamia piękno i najwyższą elegancję, a dalia ma być kwinsetencją kobiety nowoczesnej i silnej.

Firmy produkujące pierścionki zaręczynowe starają się o to, aby każdy model wykonany na zamówienie był dopasowany do upodobań i gustu klienta. Same możemy więc dobrać kamień szlachetny, aby stworzyć swoją ulubioną kompozycję. Istnieje również możliwość wyboru złota. Dostępne jest żółte, białe lub też popularne ostatnio różowe.

Musimy przypominać naszym panom, że kobiety lubią dostawać pierścionki nie tylko z okazji zaręczyn. Sama ostatnio otrzymałam w prezencie model kupiony na https://zoio.pl/dodatki/bizuteria. Nie będę ukrywać, że było z tego powodu bardzo miło! 😉

Drugą część tekstu możemy już poświęcić obrączkom. Ślub to najważniejszy dzień w naszym życiu. Obrączki muszą więc być starannie dobrane. Tak jak w przypadku pierścionków zaręczonych również tutaj najpopularniejsze są klasyczne złote modele. Jak wiadomo złoto jest eleganckie, a także ponadczasowe. Jeśli któraś pani jednak woli, aby jej obrączka była subtelniejsza i mocno nie rzucała się w oczy to powinna postawić na obrączkę wykonaną ze srebra.

Kluczowym aspektem jest oczywiście rozmiar obrączek. Nie mogą one przecież zsuwać nam się z palca, ani też go uciskać. Podstawową kwestią jest tu kształt dłoni i palców. Należy pamiętać także o tym, że zimą dłonie mogą wydawać się szczuplejsze. Z kolei latem mogą puchnąć z powodu wysokiej temperatury.

Tak więc, aby mieć pewnośc, że pierścionek na pewno będzie pasował nasz palec, należy udać się do najbliższego sklepu jubilerskiego. Tam będziemy mogły nałożyć specjalną miarkę. Jest to najbardziej niezawodna i dokładna metoda, aby zdobyć idealnie dopasowany pierścionek.

Mamy nadzieję, że po tym wpisie już nikomu nie zdarzy się dobranie nieprawidłowych pierścionków. Jak widzicie trzeba przy tym bardzo uważać. Będziemy je w końcu nosiły do końca naszego życia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz