Ramoneska – z czym ją łączyć?

W czasie lata przyda nam się również skórzana kurtka. Bardzo popularną opcją jest w tej kategorii ramoneska. Jednak, aby zachować styl musimy wiedzieć z czym ją odpowiednio połączyć. Problem zostanie rozwiązany właśnie w tym artykule.

Idealna na chłodni letni wieczór

Chłodnym letnim wieczorem skórzana kurtka może okazać się niezawodna. Innym rozwiązaniem mogą być stylowe bluzy, po które odsyłamy was do https://zoio.pl/odziez-damska/bluzy. Bądź więc gotowa na każdą okoliczność w czasie zbliżającego się lata.

Historia

Początek historii tej skórzanej kurtki miał miejsce w Los Angeles. Pomysłodawcą okazał się Irving Schott, a pierwotna nazwa brzmiała Perfecto. Nie przyjęła się ona jednak. Aktualna nazwa pojawiła się dopiero pół wieku później. Wzięła się ona od rockowego zespołu Ramones. Przez lata ta skórzana kurtka kojarzyła się jedynie z rebelianckim charakterem. W świecie mody pierwszy zwrócił na nią uwagę francuski projektant Jean Paul Gaultier. To właśnie dzięki jego kolekcjom ramonesce udało się wyjść na salony. Wpłynęła ona na styl ubierania się w latach 80-tych. To właśnie w niej występowała na początku swojej kariery Madonna.

Potem o ramonesce przypomniano sobie dopiero na początku XXI wieku. Stało się to za sprawą francuskiej projektantki Isabel Marant. Jej styl opierał się na omawianej kurtce i skórzanych spodniach. Te rozwiązanie pokochały takie sławy jak Beyonce czy też Kate Moss. Dzisiaj ramoneska cały czas przewija się w kolekcjach znanych projektantów, którzy próbują ją modyfikować, aby podbić serca klientów.

Dla kogo?

Kiedyś ramoneska przeznaczona była jedynie dla fanów ciężkich brzmień i motocyklistów. Te czasy jednak już dawno przeminęły. Teraz nakładają ją osoby, które chcą dodać swojej stylizacji przysłowiowego pazura. Oznacza to, że noszą ją praktycznie wszyscy. Pozostałe dopasowane elementy garderoby decydują o tym jakiego charakteru nabierze nasza ramoneska.

Z czym nosić ramoneskę?

Wszystko zależy od indywidualnego stylu i preferencji. Ta skórzana kurtka sprawdzi się niemal w każdej sytuacji. Jeśli wybierzesz się w niej do pracy to dobierz błękitną koszulę z czarnymi spodniami lub ołówkową spódnicę. Ramoneska nadaje się także do luźnych stylizacji na co dzień. W takich przypadkach dopasować można do niej jeansy i trampki. W czasie zbliżającego się lata możesz zestawić ramoneskę ze zwiewną sukienką w kwiaty.

Kolorystyka

Zdecydowanie najpopularniejszym kolorem jest tutaj czerń. Ciekawe stylizacje można także stworzyć z innymi kolorami. Czerwona barwa z pewnością ożywi całość naszej kreacji. Eleganckie zestawienie stworzą biała ramoneska i sukienka. Panie o bardziej romantycznych upodobaniach mogą postawić na pudrowy róż. Równie uniwersalnym kolorem co czerń jest też na pewno granat.