Sandały gladiatorki – maksymalna przewiewność na lato

Sandały gladiatorki zwane także rzymiankami to znakomita propozycja dla każdej kobiety, która znudzona jest już tradycyjnymi sandałami. Charakteryzują się one stylowym lookiem i wielką przewiewnością. Już same te dwa argumenty powinny przekonać każdą z was do zakupu.

Skąd się wzięły?

Gladiatorki wywodzą się jeszcze z czasów starożytnych. Podobne obuwie nosili rzymscy legioniści, a także gladiatorzy. Moda na nie wciąż jest aktualna, ponieważ są uniwersalne i bardzo wygodne. Możesz nosić je na co dzień, ale także zakładać na bardziej eleganckie okazje. Ten rodzaj sandałów, a także wiele innych będziesz mogła kupić odwiedzając https://zoio.pl/obuwie/sandaly.

Czym właściwie są?

Musimy oczywiście scharakteryzować dokładnie to obuwie. Rzymianki najczęściej są płaskie, a ich bardziej cienkie lub grubsze paski wykonane są przeważnie z cienkiej skóry. Paski te sięgają ponad kostkę albo nawet do łydek. Styliści są jednak coraz bardziej kreatywni. Dzięki temu na runku pojawiają się kolejne modele, które odbiegają wyglądem od pierwotnych wzorów.

Masz szeroki wybór

Rzymianki dostępne są w bardzo różnych formach. Buty te można znaleźć w przeróżnych kolorach oraz z licznymi zdobieniami. Nie będziesz więc musiała martwic się o to, że twoje buty nie będą przykuwać wzroku innych osób. Do gladiatorek dopasujesz bardzo wiele innych elementów damskiej garderoby. Mogą to być szorty, ale również i spódnica. Na co dzień zaleca się nakładanie rzymianek na płaskiej podeszwie, natomiast na bardziej eleganckie okazje wybierz te na obcasie/koturnie. Mi najbardziej spodobały się modele gumowe takie jak ten https://zoio.pl/obuwie/sandaly/sandalki-rzymianki-gumowe.

Na co trzeba zwrócić uwagę

Jeśli masz krótkie nogi to powinnaś wybrać rzymianki, które sięgają najwyżej do kostek. Sandały, które będą sięgać wyżej stworzą ryzyko optycznego skrócenia nóg. A dłuższe wersje powinny zdecydować się panie, które mają pochwalić się czymś więcej w kwestii nóg.

Ważną kwestią w przypadku gladiatorek jest też szerokość naszych stóp. Jeśli masz grube kostki lub szerokie stopy to wybierz rzymianki z ukośnymi paskami zamiast poziomych. Te drugie mogą wizualnie poszerzać twoje stopy. W przypadku pań, które mają małe stopy poleca się wybrać gladiatorki z cienkimi paskami, które nie posiadają zbyt wielu szczegółów.

Bardzo istotną sprawą w przypadku tych sandałów jest umiejętność ich wiązania. Paski można zawiązać wokół kostki lub też pod kolanami. Zawsze po założeniu gladiatorek poruszaj nogami, aby upewnić się, że buty zostały prawidłowo zawiązane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz