Sandały, które można zakładać na co dzień

Mamy już prawie lato tak więc każda z nas powinna mieć w swojej półce na buty gotowe eleganckie sandały. Jest to bardzo wygodne i zdrowie obuwie, ponieważ zapewnia niezbędną przewiewność dla naszej skóry. Pamiętajmy również, że odkryte ciało mniej się poci.

Rodzajów sandałów dostępnych na rynku jest na szczęście cała masa. Same zamawiamy zawsze z https://zoio.pl/obuwie/sandaly. Panie najczęściej wybierają stylowe sandały na koturnie, które często zastępują te na obcasie. Panowie z kolei sięgają chętnie po skórzane buty z grubym paskiem. Dla dzieci najlepsze są sandały, które mają skórzane zapiętki i zapięcia wokół kostek. Dzieki temu jest gwarancja, że buty nie zsuną im się ze stóp.

Wskazówki

Wybierając sandały na lato warto kierować się kilkoma wskazówkami. Oczywiście w zapasie warto mieć także dodatkową parę. W pierwszej kolejności trzeba koniecznie zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest to obuwie. Bardziej przyjazne dla stóp są rzecz jasna sandały wykonane ze skóry naturalnej niż te z materiałów syntetycznych. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję to nie będziemy musiały obawiać się obcierek i odparzeń. Dalej trzeba mieć na uwadzę jak wykonana jest podeszwa butów, które chcemy kupić. Jeśli jest ona zbyt cienka to możemy być pewne, że nie zapewnimy sobie komfortu chodzenia. Co więcej narażamy się na uszkodzenie podbicia stopy. Szkodliwe mogą być dla nas także wszelkiego rodzaju suwaki. Co prawda nie zawsze, ale tego typu elementy potrafią obcierać stopę.

Sandały z paskami

Czas przejść do analizy konkretnych modeli. Nieprzerwanie bardzo popularna wśród sandałów z paskami jest marka Birkenstock. Złośliwi twierdzą, że ich produkty kojarzą się tylko z obuwiem szpitalnym, ale nie jest to absolutnie prawda. Na rynku dostępne jest obuwie w bardzo różnych kolorach. Wybierać możemy między bielą, czernią czy też bardziej odważnymi barwami. Polskie marki oferują sandały z dwoma paskami, które poziomo układają się na wierzchu stopy.

Złote sandały

Tego lata to właśnie kolor złoty obok bardziej klasycznych czarnego i białego ma być największym trendem w kwestii barw sandałów. Styliści zwracają uwagę na to, że złoto w łatwy sposób komponuje się z pozostałymi elementami kreacji. Z takimi sandałami stworzysz więc bez problemu stylizację wieczorową, casualową czy nawet sportową.

Sandały espadryle

Podobnie jak w przypadku espadryli mamy tu do czynienia z plecioną podeszwą. Jednak sandały tego typu są bardziej przewiewne. Odkrywają bowiem piętę, palce i większą część stopy. Popularne są zarówno sandały w stylu boho jak i te w ujęciu minimalistycznym.