Szorty – jak je nosić?

W czasie lata bardzo często zakładamy szorty. Czy wiemy jednak, który model będzie dla nas odpowiedni? Ten oraz kilka innych wątków zostanie poruszonych w tym artykule.

Dlaczego warto

Szorty i krótkie spodenki mają zarówno zwolenniczki jak i przeciwniczki. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że to naprawdę odpowiednie opcje na ciepłe letnie miesiące. Są one niezwykle wygodne dzięki czemu możemy poczuć się w nich naprawdę komfortowo. Projektanci postarali się, aby ten typ garderoby nie był przeznaczony jedynie dla osób, które cenią sobie sportowy tryb życia. Szorty widzimy już nie tylko na siłowni, ale także często na największych pokazach mody. Bogatą ofertę tego połączenia komfortu i elegancji znajdziesz na https://zoio.pl/odziez-damska/szorty. Nie chcesz chyba powiedzieć, że nie posiadasz jeszcze swoich szortów na lato?

Wzory i nadruki

Eksperci radzą szukać spodenek, które mają proste i czyste linie. Duże kieszenie umieszczone w krótkich spodenkach będą zwracać uwagę na twoje biodra i uda. Dużą popularnością cieszą się szorty w zabawnych, żywych kolorach lub w kwieciste wzory. Wyszczuplać mogą szorty w czarnym kolorze. Na pierwszy rzut oka wyglądają one dosyć zwyczajnie, ale wraz z odpowiednimi dodatkami potrafią nabierać charakteru.

Wybieraj szorty z nadrukiem. Bardzo popularne są małe obrazki, które umieszczone są blisko siebie. Spodenki w tropikalne i kwieciste wzory mogą być zarazem zabawnym jak efektownym dodatkiem do twojej garderoby.

Kluczem jest sylwetka

Kupując szorty musisz zadbać o to, aby pasowały one do twojej sylwetki. Istnieją różne stylowe opcje dla pań o różnych kształtach i rozmiarach. Zwróć przede wszystkim uwagę na swój wzrost. Dłuższe spodenki mogą powodować optyczne skrócenie nóg. Z kolei krótsze modele mogą wywołać ich wydłużenie. Wyższe kobiety powinny wybierać spodenki z długością do połowy uda. Dla pań, które chcą skutecznie ukryć niedoskonałości swojej figury poleca się dłuższe szorty, którymi są bermudy. Polecić bym mogła modele dresowe z nadrukiem takie jak ten https://zoio.pl/odziez-damska/szorty/dresowe-bermudy-z-nadrukiem-sport-girl-i-parasolka.

O tym pamiętaj szczególnie

W przypadku szortów istnieje pewna złota zasada. Nie mogą odsłaniać niczego więcej niż nasze nogi. Nie potrzebujemy przecież dodatkowych spojrzeń ludzi na ulicy, którzy mogliby zobaczyć zbyt wiele naszego ciała.

Uniwersalność

Pamiętajmy, że szorty to bardzo uniwersalne ubranie. Nie muszą być przeznaczone jedynie do stylizacji sportowych. Równie dobrze mogą Ci one posłużyć w biurze. Połącz je z białą bluzką, elegancką torebką i balerinami. Dobrać do tego możesz także apaszkę i stylowe okulary.