Studniówka niewątpliwie jest okazją, kiedy chcemy wyglądać tak dobrze, jak to tylko możliwe. Dlatego dużo uwagi przykładamy do kompletowania swojej stylizacji. Czasem posuwamy się nawet za daleko jeżeli chodzi o dbałość o szczegóły i efekt nie wygląda za dobrze. Jakich błędów w stylizacjach na studniówkę należy unikać?

Bale studniówkowe to ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty. Jest planowany w najmniejszych szczegółach już na długo przed jego datą. Nie inaczej jest w przypadku planowania stylizacji na ten wieczór. Najczęściej nie zostawiamy tego na ostatnią chwilę, ale nawet dużo wcześniej zaplanowany strój może zawierać pewne błędy. Jakie i jak ich uniknąć? Już spieszymy z wyjaśnieniami!

Stylizacje na studniówkę – czego należy unikać?

kobieta leżąca na plecach w czarnej wieczorowej sukni
Uniknięcie podstawowych błędów w stylizacji studniówkowej pomoże Tobie pominięcie gafy.

Już na początku wyjaśnimy, że nie chodzi nam tylko i wyłącznie o błędy, które będą widoczne na pierwszy rzut oka. Mamy na myśli również takie, których popełnianie może się okazać wręcz bolesne. I to dosłownie. A przechodząc do konkretów – niewygodne, nierozchodzone wcześniej buty to jeden z największych koszmarów, które mogą się nam przytrafić tego wieczoru. I w pierwszej kolejności powinnyśmy zadbać właśnie o wygodne obuwie. Nie ma co ukrywać – w końcu w głównej mierze od niego zależy, jak długo będziemy się bawić. Oczywiście o ile nie planujemy skończyć bez butów.

Kolejnym błędem studniówkowej stylizacji, który zdarza się popełniać jest zbyt wiele odsłaniająca sukienka. Wybierając stylizację na ten magiczny wieczór musimy pamiętać, że będziemy się bawić nie tylko w towarzystwie rówieśników, ale również nauczycieli. Z tego względu sukienka o długości mini, z dużym dekoltem i odkrytymi plecami może się okazać zdecydowanym przegięciem. I to takim, z którego łatwo nie uda się nam wyplątać, ani inni szybko o nim nie zapomną.

Warto jest również pamiętać o tym, że bielizna również nie jest elementem, który tego wieczoru chciałybyśmy wystawić na światło dzienne. Zdecydowanie lepiej jest ją pozostawić w ukryciu. Dlatego powinnyśmy dokładnie sprawdzić, czy z tyłu naszej kreacji nie widać zapięcia od stanika. To byłaby zdecydowanie wpadka – nie tylko nieestetyczna, ale również niestosowna.

Categories: Odzież