Botki z klamerkami

kobieta w czarnych butach na ulicy

Botki z klamerkami to nie tylko styl punk, rock, metal czy każdy inny alternatywny, który musi kojarzyć się z ciężką muzyką. Ba, możesz z nimi subtelny styl o ile wybierzesz odpowiedni model obuwia damskiego oraz odzieży. Sprawdź dalej jak zrobić to z głową!

Botki z klamerkami to nie tylko obecnie modny model butów damskich w sezonie jesień-zima 2018. Ba, to akurat uniwersalny fason butów, który niewiele się zmienia od sezonów i dekad mody damskiej. Znane z lat 80tych były niegdyś kwintesencją zbudowania ostrego wizerunku punkowego zaraz po nieśmiertelnych glanach. Jednak warto dodać, że nie musisz opierać się na modzie retro, tym bardziej jeśli nie przepadasz ani za dekadą lat 80. ani za mocnymi brzmieniami muzycznymi.

Botki damskie prezentowane w dalszej części artykułu są inspirowane modelami ze sklepu ZOIO, które znajdziesz pod niniejszym adresem http://zoio.pl. Są nie tylko modnymi na ten sezon butami, ale także takimi z którymi możesz zbudować uniwersalny i kobiecy wizerunek każdego dnia.

Botki z klamerkami – jakie są trendy na sezon jesienny

Poza trendy modelem botek warto postarać się także o taki rodzaj obuwia, który byłby najbardziej popularny w poprzednich sezonach mody, jak i w nadchodzących. Wśród fasonów butów damskich z klamrami bestsellerowym modelem stanowią botki z pojedynczą klamerką umieszczoną po boku. Często występuje ten rodzaj klamry przy botkach inspirowanych sztybletami, a także przy botkach na wyższym obcasie. W takim modelu botki posiadają zwykle jedną większą i gładką klamrę bez zdobień. Zdarza się jednak, że klamra jest ozdobiona wyżłobionym wzorkiem. Najpopularniejszym rodzajem, klamry stanowi klamra inspirowana sprzączką – dokładnie taką jaką znajdzie się w pasku do spodni.

Wśród klamerek warto zwrócić uwagę na botki, które obramowując pasek cienkim metalem. Jest subtelny element zdobniczy, który spowoduje, że Twoja kreacja będzie bardziej subtelna.

Klamerki w botkach – czego powinno się unikać

Nie wybieraj przede wszystkim butów z kilkoma klamrami jeśli zależy Tobie na zbudowaniu finezyjnej stylizacji. Nie wybieraj także pasków ze zdobieniami metalowymi, szczególnie z ćwiekami (nawet zaokrąglonymi), nitami, dżetami ani tym bardziej z metalicznymi buttonami. Warto uniknąć wszelkich masywnych klamer, a także butów z bardzo długimi klamrami, które okalają prawie cały model buta.

Jednak nie tylko musisz zwrócić uwagę na klamrę i paski – sam w sobie fason damskiego buta jest bardzo ważny! Nie dobieraj dużych i ciężkich butów – unikaj takich co mają ogromne i szerokie obcasy, w tym też obcasy zdobione.

Teraz już powinnaś wiedzieć jakie botki z klamrami powinny pasować do Twojej stylizacji 😉