Zima trwa w pełni, a dla większości z nas to intensywny czas grypy i przeziębień. Temperatura zdecydowanie sprzyja zachorowaniom, a my nie zawsze możemy zwolnić i pozwolić sobie na spędzenie kilku dni w łóżku. Jak szybko uporać się z przeziębieniem?

Żadna z nas nie lubi być chora — wówczas zmagamy się z kompletnym brakiem energii, a choroba na kilka dni wyklucza nas z naszego normalnego trybu życia. Nie zawsze jednak przeziębienie musi mieć tak drastyczny przebieg, że bez ciepłej kołdry się nie obejdzie. Istnieją bowiem domowe sposoby, które szybko postawią nas na nogo. A dzięki temu nie będziemy musiały robić sobie zaległości w pracy i na uczelni! Przedstawiamy sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie.

Sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie

cytryna i cebula na białym tle
W trakcie przeziębienia kluczowe jest dostarczanie organizmowi witaminy C.

Jeżeli tylko poczujemy pierwsze objawy przeziębienia, wówczas szybko pędzimy do apteki. Większość z nas bowiem ma przekonanie, że bez środków farmakologicznych przeziębienie szybko nas nie opuści i będzie miało gwałtowny przebieg. Nie jest to jednak prawda. Z przeziębieniem możemy sobie poradzić również domowymi sposobami. A my przedstawiamy najlepsze sprawdzone i domowe sposoby na przeziębienie.

Po pierwsze, pomocny w zwalczaniu przeziębienia domowymi sposobami niewątpliwie jest syrop z cebuli. Chociaż jest niekoniecznie smaczny, to szalenie skuteczny. Taki domowy syrop cechuje się działaniem bakteriobójczym. Do tego doskonale łagodzi kaszel i pomaga w walce ze stanem zapalnym. Aby go wykonać wystarczy drobno posiekaną cebulę wymieszać z dwoma łyżkami cukru i zostawić na noc.

Wylecz przeziębienie domowymi sposobami

kilka czosnków ułożonych na drewnie
Bardzo ważne jest „wypocić” swoją chorobę za pomocą czosnku lub innego bakteriobójczego środka.

Innym domowym sposobem, który może się okazać pomocny w walce przeziębieniem jest z pewnością wypocenie choroby. Pomoże nam w tym lipowa herbata z dodatkiem soku z malin. Wystarczy wypić taki ciepły napój i spędzić wieczór i noc pod ciepłym przykryciem, a ranem z pewnością będziemy się czuły znacznie lepiej.

Sprawdzonym sposobem jest również spożywanie czosnku. Ten jest nazywany domowym antybiotykiem, więc w jego skuteczność naprawdę można wierzyć. Jeżeli nie uśmiecha się nam spożywanie całych ząbków czosnku, to dobrym rozwiązaniem może się okazać przemycanie rośliny w kanapkach. W tym celu wystarczy pokroić cienko ząbek czosnku i ułożyć na chlebie posmarowanym masłem. Całość możemy przykryć wędliną. W ten sposób będziemy mieli zdrową i pyszną kanapkę!

Categories: Zdrowie